Odkiaľ čerpáme energiu?

Len tak si ľahnite, zatvorte oči a predstavujte si, ako Vám bude, až sa ráno po zobudení budete cítiť svieži a plní energie.

Počas spánku vo Vašom tele prebieha množstvo veľmi dôležitých procesov zodpovedných za intenzívne zotavenie a obnovu. Čím viac stresu a nárokov na svoje telo a myseľ kladiete počas dňa, tým dôležitejšie je pre vaše zotavenie spánok počas noci.

 Počas spánku dosahuje rad dôležitých hormónov maximálnej hladiny. V tele sa napríklad zvyšuje počet rastových hormónov. Pre rast a vývoj detí a adolescentov má spánok nesmierny význam. Počas spánku sa zlepšuje aj imunitný systém. Silniete a získavate viac energie.
 
 Ďalším prínosom kvalitného spánku je, že počas spánku v našom organizme klesá hladina stresových hormónov. To zároveň znamená zníženie rizika kardiovaskulárnych chorôb a ďalších ťažkostí súvisiacich so stresom. 

 

article vaddmal

 

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.