160-ročná tradícia 

 

Už od roku 1852 Hästens vyrába tie najlepšie postele pre vaše sny. Naše metódy sme zdokonaľovali po desaťročia, aby sme majiteľom postelí Hästens garantovali veľa nocí strávených pohodlným a príjemným spánkom, bez ohľadu na to, či žijete na zámku, alebo na chate. Firma Hästens sa prvýkrát stala oficiálnym dodávateľom švédskeho kráľovského dvora v roku 1952 a je nám cťou, že naše výrobky objednáva dodnes.

Od 80. rokov 17. storočia, kedy sme začali matrace vyrábať, sa náš postoj v ničom nezmenil – používame iba najkvalitnejšie prírodné materiály a iba tú najkvalitnejšiu remeselnú prácu. Ak je cieľom vyrábať najpohodlnejšie postele na svete, žiadna iná metóda výroby neobstojí.

V roku 2006 Švédska obchodná rada udelila firme Hästens Výročnú cenu za export. Majiteľ firmy Jan Ryde toto ocenenie prijal priamo z rúk kráľa Karla XVI.

65185 462169773841677 553809853 n

 

 

 Ručná remeselná výroba

 

Skutočné umenie je vytvorené rukou človeka, a preto výraz „mechanizácia“ v hierarchii Hästens príliš veľa neznamená.

Postele Hästens sú totiž vyrábané ručne, a práve to zaručuje ich najvyššiu kvalitu. Majstrovskú zručnosť remeselníka pri výrobe postele nedokáže nahradiť žiaden stroj. Hoci strojová výroba môže byť lacnejšia, naše osvedčené a odskúšané metódy dokázali, že ľudské ruky to vždy dokážu lepšie.

Naša ručná výroba tak zároveň zahŕňa odhodlanie, vášeň, záujem, ambíciu a lásku a v neposlednom rade i odhodlanie vytrvalého človeka nevytvoriť niečo, načo by nemohol byť patrične hrdý. Naši remeselníci vyrábajú postele krok za krokom použitím prírodných materiálov. Jednotlivé časti sú potom v záujme najlepšieho konečného výsledku manuálne aj zostavené. 

 hastens bed customised handmade-e1344426233600

 100% prírodné materiály

Jedinečnou esenciou postelí Hästens sú čisto prírodné materiály, ktoré pochádzajú z obnoviteľných zdrojov a sú v prírode rozložiteľné - bavlna, vlna, ľan, konské vlasy, perie, borovica, vďaka ktorým vaša posteľ voľne dýcha. Rámy sa vyrábajú výlučne z tvrdého a vysoko kvalitného dreva. Matrace sú ručne zošívané ľanovými niťami a spĺňajú najvyšší komfort a kvalitu. Na základe dlhoročných skúseností a vylepšovania „know-how“, matrace sú niekoľkokrát prešívané, čím zaručujú stabilitu a tvar daného matracu. Vďaka tejto filozofii nenájdete v posteliacg Hästens syntetickú penu ani lepidlo.  Navyše všetky materiály sú hypoalergénne a hygienicky nezávadné, čím predstavujú ideálnu voľbu pre alergikov, keďže počas výrobného procesu prichádza k odstraňovaniu všetkých baktérií a alergénov.

Vďaka prírodným materiálom a stavbe týchto postelí môžete spať pokojne celú noc neprerušovane. Zúčastňujú sa na tom viaceré elementy, ako napríklad prírodné látky, ktoré reagujú na teplotu vašeho tela, vetracie otvory, ktoré odvádzajú vlhkosť a zlepšujú sviežosť, husto naplnený výplňový materiál, jemné látky a precízne šitie, ktoré zabezpečujú najvyššie štandardy hygieny a pohodlia. Je to zaručená garancia harmónie a súľadu prírody vo vašej posteli. 

2000t gotland-06 25 1 

 

 

 Posteľ na mieru

 

Tým že postele Hästens sú vyrábané na mieru, nielenže máte možnosť vybrať si tú vašu po vizuálnej stránke ako napríklad nožičky postele, čelo postele, farba poťahovej látky, ale hlavne podľa vašej potreby, ako tvrdosť a skladba postele na základe nastavenia pružín v spodnom ráme, aby vyhovoval stavbe vášho tela, polohe v spánku a efektívnemu rozloženiu hmotnosti. Jedine takouto cestou si zaručíte komfort po celú noc a následne skvelú formu počas celého nasledujúceho dňa.

Je jednoducho len na vás a na vašich individuálnych predstavách ako si ju navrhnete a preberiete tak zodpovednosť za svoje spanie.

Tak ako je každý jeden z nás individuálnou osobnosťou, rovnako aj vaša posteľ je osobitne navrhnutá, aby vyhovovala najmenším detailom vášho spánku, ako napríklad poloha. Niekto z nás rád spí na chrbte, ďalší zasa na bruchu a iný naboku. Preto pri výbere typu a tvrdosti vašej postele je dôležitý čas, ktorý si nájdete na otestovanie jednotlivých vyhovujúcich parametrov u renomovaných predajcov.

Pre náročnejších klientov je tu možnosť polohovateľných matracov pre absolútne pohodlie v akomokoľvek detaile. Na výber máte nekonečný výber nastavení, s ktorými budete mať pocit, že vám takmer nič nechýba. Je to jednoducho komfort šitý na mieru, a preto sa odvážime povedať, že je to investícia, ktorá sa vám niekoľkonásobne vráti počas celého života. 

 

Screen-Shot-2013-03-10-at-6.36.22-PM 

 

Životnosť a garancia

Už viac ako jedno storočie vám renomovaných značka Hästens prináša kvalitu s najvyššou garanciou. Garancia pri takýchto posteliach je okolo 25 rokov a týka sa poškodenia pružín a rámu. Všetko úsilie smeruje k tomu, aby postele vydržali čo najdlhšie a preto sú použité na výrobu len tie najkvalitnešie materiály. Každá jedna posteľ nesie podpis svojho stvoriteľa a má svoje vlastné výrobné číslo, ktoré zaručuje originalitu jedinečnosti a kvality.

 

Údržba

Narozdiel od typických postelí a ich údržbe najmä čo sa vyležaných matracov týka, postele Hästens zaručujú komfort matracov po celých 25 rokov i viac. Ich údržba nie je nijak komplikovaná, čo je potrebné z času na čas však pretočiť stredný matrac pri kontinentálnych posteliach, aby ste si udržali tvar a komfort matracu aj naďalej pre vašu najvyššiu spokojnosť.