images/hastens/historia_hlavny_obrazok.jpg

História

Výnimočnosť v centre pozornosti. V 19.storočí naša spoločnosť položila základy ducha výnimočnosti, ktorú   remeselníci v Hästens dodnes považujú za dôležitý aspekt svojej práce. 

 

V čele Hästens od polovice 19. storočia stojí rodinná dynastia. Tvrdo sme pracovali ešte skôr, než svoje epochálne vynálezy zverejnili Bell a Edison. Vo svojich začiatkoch firma Hästens vyrábala jazdecké postroje – ale sedlári vtedy vyrábali aj matrace. Prvý matrac Hästens zrejme uzrel svetlo sveta v roku 1852, keď rodinný podnik založil pradedko súčasného majiteľa firmy, Jana Ryde.

Pehr Adolf bol remeselník zo starej školy, kde „kvalita“ a „kvalitné remeslo“ patrili k takmer posvätným pojmom a rovnaký prístup odovzdával tak svojim spolupracovníkom, tak ďalším generáciám. Obetovať kvalitu, vyrábať lacno a zarábať na tom je až príliš jednoduché. Ale zákazník, ktorý si takýto výrobok kúpi, sa k vám nikdy nevráti, a v dlhodobej perspektíve sa vám to teda neoplatí!

My chceme vyrábať niečo, čo bude v našich zákazníkoch budiť rešpekt. Práve týmto pravidlom sme sa vždy riadili. Môžeme hrdo konštatovať, že história našej spoločnosti je dodnes jej pilierom. Postele Hästens sú aj naďalej vyrábané ručne za použitia najkvalitnejších prírodných materiálov. Bavlna, konský vlas, ľan a vlna sú totiž materiály, ktoré dýchajú, a preto Vám postele Hästens zaručia pohodlný a prirodzený spánok.

Od 80. rokov 17. storočia, kedy sme začali matrace vyrábať, sa náš postoj v ničom nezmenil – používame iba najkvalitnejšie prírodné materiály a iba tú najkvalitnejšiu remeselnú prácu. Ak je cieľom vyrábať najpohodlnejšie postele na svete, žiadna iná metóda výroby neobstojí.

Výraz „mechanizácia“ v hierarchii Hästens príliš neznamená.

Postele Hästens sú totiž vyrábané ručne, a práve to zaručuje ich najvyššiu kvalitu. Majstrovskú zručnosť remeselníka pri výrobe postele nedokáže nahradiť žiaden stroj. Hoci strojová výroba môže byť lacnejšia, naše osvedčené a odskúšané metódy dokázali, že ľudské ruky to vždy dokážu lepšie.

Naša ručná výroba tak zároveň zahŕňa odhodlanie, vášeň, záujem, ambíciu a lásku a v neposlednom rade i odhodlanie vytrvalého človeka nevytvoriť niečo, načo by nemohol byť patrične hrdý. Naši remeselníci vyrábajú postele krok za krokom použitím prírodných materiálov. Jednotlivé časti sú potom v záujme najlepšieho konečného výsledku manuálne aj zostavené. Preto si môžeme dovoliť ponúkať 25 ročnú záruku, týkajúcu sa poškodenia pružín a rámu.

Naše metódy sme zdokonaľovali po desaťročia, aby sme majiteľom postelí Hästens garantovali veľa nocí strávených pohodlným a príjemným spánkom, bez ohľadu na to, či žijete na zámku, alebo na chate. Firma Hästens sa prvýkrát stala oficiálnym dodávateľom švédskeho kráľovského dvora v roku 1952 a je nám cťou, že naše výrobky objednáva dodnes.

V roku 2006 Švédska obchodná rada udelila firme Hästens Výročnú cenu za export. Majiteľ firmy Jan Ryde toto ocenenie prijal priamo z rúk kráľa Karla XVI.