images/hastens/prirodne_materialy.jpg

100% prírodné materiály

Príroda je živá, a rovnako také sú materiály, s ktorými pracujeme. Vieme ich oceniť a venujeme im veľkú pozornosť. Postele vyrábame výlučne z odolných prírodných materiálov – konských vlasov, ľanu, vlny a borovicového dreva vyťaženého v severnom Švédsku.

Príroda je živá, a rovnako také sú materiály, s ktorými pracujeme. Vieme ich oceniť a venujeme im veľkú pozornosť. Postele vyrábame výlučne z odolných prírodných materiálov – konských vlasov, ľanu, vlny a borovicového dreva vyťaženého v severnom Švédsku.

Konské vlasy

Pri výrobe postelí sa konským vlasom vyrovná len máloktorý materiál. Konské vlasy vynikajú nad ostatnými materiálmi svojimi charakteristickými a výnimočne účinnými ventilačnými vlastnosťami. Sú duté a vlhkosť nimi preniká tak rýchlo, že ich po navlhčení stačí striasť a sú okamžite suché.

Kone teda disponujú jedinečným vetracím systémom. Vďaka schopnosti rýchleho schnutia konské vlasy predstavujú ideálny materiál pre výrobu matracov, pretože dôsledkom zmien telesnej teploty človeka počas spánku je často vlhkosť spôsobená potením.

Bavlna

Pravdepodobne ste si všimli, aký je rozdiel v tom, keď ste za horúcich letných dní oblečení do bavlny alebo do syntetických materiálov. Je to vďaka schopnosti bavlny vetrať a odvádzať pot a vysokú vlhkosť. Vzhľadom k tomu, že váš pot počas noci obsahuje 98% vody, vyparuje sa oveľa ľahšie, keď spíte na posteli a v obliečke, ktoré dýchajú.

V dobrej posteli sa nikdy nespotíte. Celú noc sa budete cítiť príjemne a Vaše telo bude spať pri odpovedajúcej teplote, a preto aj oveľa lepšie. Všetky postele Hästens sú čalúnené najkvalitnejšou bavlnou. Čalúnenie je navyše podložené bavlnenou výplňou, aby bol povrch čo najmäkší.

Vlna

K polstrovaniu postelí Hästens sa používa čistá strižná vlna. Predstavuje významnú zložku membrány, ktorá reguluje teplotu postele a zaisťuje výnimočné pohodlie. Vzhľadom k tomu, že vlna disponuje výnimočnou schopnosťou hriať aj chladiť, predstavuje akúsi prírodnú stanicu klimatickej kontroly Vašej postele. Nikdy sa nespotíte a vždy spíte pri správnej teplote.

Ľan

Ľan patrí k najstarším šľachteným rastlinám na svete a je oddávna uctievaný pre svoju pevnosť, pružnosť a schopnosť absorbovať vlhkosť. Hästens používa ľan pod a medzi pružinami a niekedy aj nad pružinami. Ľanové polstrovanie je výnimočne odolné a prispôsobivé a zároveň minimalizuje vznik a maximalizuje odvod statickej elektriny.

Borovica

Postele Hästens sú obdivuhodne silné a stabilné najmä vďaka svojim rámom, vyrábaným z borovicového masívu vyťaženého na severe Švédska. Dlhá doba rastu tomuto drevu prepožičiava extrémnu odolnosť. Všetky drevené lišty našich rámov spočívajú na silných vonkajších podporách alebo sú zapustené do lištových škár. V záujme ešte vyššej odolnosti a stability sú lišty upevnené klincami. Len málokedy preto spozorujete, že sa váš partner v posteli pohol, a posteľ je zároveň výnimočne tichá.

Oceľ

V prípade postelí Hästens máte možnosť zoznámiť sa s najnovšou technológiou v oblasti výroby posteľných pružín. Vďaka nášmu novému patentovanému pružinovému systému v spojení s našimi špeciálne tvrdenými švédskymi pružinami sú naše postele nádherne mäkké na povrchu a v každom bode poskytujú telu adekvátnu podporu.

Tento nový systém znamená, že každá pružina sa môže pohybovať nezávislejšie na ostatných, a zaručuje tak, že posteľ je čo najpružnejšia a nejpoddajnějšia. Pružiny používané pri výrobe postelí Hästens sú vyrábané vo Švédsku a sú tej najvyššej kvality.

Prachové perie

Nič sa nevyrovná tomu zaspávať s vankúšmi a prikrývkami Hästens. Páperie nevlhne a poskytuje príjemný pocit tepla po celý rok. Predstavuje prírodnú výplň, ktorá sa osvedčila už pred miliónmi rokov. Izoluje a uchováva Vaše telesné teplo a zároveň umožňuje vyparovanie vlhkosti. Spočinúť na vankúšoch Hästens a pod našimi prikrývkami znamená, že vždy spíte pri správnej teplote a vlhkosti.